Post Top Ad

O mnie

Dzień dobry, cześć i czołem. Pytacie skąd się wziąłem.


Mam na imię Sylwek. Jestem miłośnikiem picia piwa, szczególnie tego, które wyszło spod rąk rodzimych rzemieślników. Pewnie jak większość z was, z wypiekami na twarzy oglądam półki pobliskich sklepów specjalistycznych w poszukiwaniu ciekawych trunków.

Moja historia była podobna do tej, którą opowiada Czesław Dziełak (nawiasem mówiąc też jestem z północno-wschodniej Polski) tj. przeczesując Internet natrafiłem pewnego dnia na artykuł dotyczący piwowarstwa domowego. Temat od razu wydał mi się interesujący, zacząłem szukać informacji dotyczących zarówno warzenia piwa w domu jak i oferty browarów rzemieślniczych.

Tak naprawdę w świat piwa i piwowarstwa wciągnął mnie jednak Tomasz Kopyra, a konkretnie jego nagrania na blogu blog.kopyra.com. Jego sposób opowiadania o piwie niczym wirus atakuje cały organizm i sprawia, że nigdy więcej nie sięgniesz po kiepskie piwo. Treści, jakie możemy znaleźć na jego blogu, a szczególnie filmy edukacyjne (polecam cykl „warzę z kopyrem”) przedstawiają tematykę piwowarską tak, że uwarzenie swojego domowego piwa wydaje się banalnie proste (rzeczywistość jest troszkę inna, jak się później przekonałem). Zainfekowany, ruszyłem na zakupy w celu skompletowania swojego zestawu małego piwowara. Fajnie jest wypić swoje własne ale.

Myślę, że takich ludzi jak ja jest całkiem sporo więc zachęcam do czytania i komentowania. Bo każda opinia się liczy.

Sylwester Olszewski

19:51 / by / 0 Comments

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Top Ad